FANDOM


Certyfikat2


Z terrorystami nie negocjujemy.

Imperator Palpatine w odpowiedzi na rebeliancką propozycję kapitulacji

Allah Ackbar!!!

Rebelianci pozdrawiający Admirała Ackbara

Ahmed odpalaj!!!

Księżniczka Leia wydaje rozkaz zamachu terrorystycznego na I gwiazdę śmierci.Jihad01

Parada Rebeliantów po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci I

Rebelia - inaczej Sojusz Rebeliantów lub Al-Rebelia, to największa grupa terrorystyczna w Shedałsreich. Została założona przez znanych terrorystów - między innymi Mon Mothmę, Baila Organę i paru innych. Początki tej terrorystycznej siatki sięgają roku 19 BBY. Wtedy to zawiązał się spisek mający na celu zniszczyć legalnie stworzone Imperium, zawierający w sobie także plan zamordowania Wielkiego Imperatora. Rebelianci, buntownicy, rebelianckie szumowiny, rebelianckie świnie jak ich powszechnie określano, nie cofali się przed niczym, by przejąć władzę. Ochoczo poświęcali własnych żołnierzy w samobójczych misjach - życie chociażby bothańskich szpiegów w ogóle się dla nich nie liczyło. Od samego początku organizacji przewodziła chora na przerost ambicji Mon Mothma. Rebelianci zniszczyli między innymi Gwiazdę Śmierci, zabijając przy tym ponad milion niewinnych, wiernych synów i córek Imperium, a także wielu robotników sezonowych, dekarzy, więźniów, sprzątaczek oraz kupców. Zamachowcy wymordowali również większość inteligencji Imperium, a także wytłukli niektóre z ras, które je wspierały, np. Duloków.

DziałalnośćEdytuj

Terror

Rebelianci podczas Bitwy o Hoth

Na początku Rebelia działała dość spokojnie. Co jakiś czas porywano oficera imperialnego, zabito paru szturmowców albo zniszczono imperialny statek. Jednak Imperium było silne i zbytnio nie odczuwało tych barbarzyńskich dolegliwości. Prawdziwy terror zaczął się, gdy Rebelianci ukradli plany Gwiazdy Śmierci, projektowanej ruchomej stacji kosmicznej, mającej za zadanie niesienie pomocy humanitarnej i zapewnianie pokoju w burzliwych rejonach galaktyki. Zamachowcy użyli wtedy znalezionego w planach słabego punktu Gwiazdy Śmierci i zniszczyli ją w trakcie Bitwy o Yavin, zabijając tym samym miliony niewinnych ludzi i cofając postęp technologiczny o kilkadziesiąt lat. Później ich stałą praktyką było masowe łapanie szturmowców i wyrzucanie ich w próżnię. Koniec Rebelii był bliski podczas Bitwy o Hoth, niestety błąd taktyczny Imperium zniszczył szansę zniszczenia wszystkich terrorystów w jednym miejscu. Po tym wydarzeniu rebelianckie okrucieństwo przybrało jeszcze bardziej zatrważające rozmiary. Legendarna stała się opowieść o Rebelianckich Kanibalach, którzy traktowali szturmowców jako... chodzące konserwy. Parę dni po Bitwie o Hoth Imperium odniosło jeden ze swych większych sukcesów w walce z terroryzmem - złapano wówczas jednego z przywódców siatki - kapitana Hana Solo. Został on zamrożony w karbonicie (chociaż chodzą plotki, że w trakcie niewoli został odmrożony na jakiś czas, albowiem po rozmrożeniu miał na sobie inne ubranie niż w czasie zamrożenia). Niestety, bezmózgi Hutt Jabba pozwolił mu uciec, a sam dał się zabić przez niewolnicę. Niedługo później obawy wielu mieszkańców galaktyki w końcu się spełniły - terroryści zniszczyli Drugą Gwiazdę Śmierci, zabili przywódców całkowicie legalnego Imperium - Dartha Vadera (który tuż przed śmiercią podobno dał się złamać terrorystom) i Imperatora - a sami przejęli władzę w galaktyce. Dla galaktyki nastały ciężkie dni. Cierpiąc w jarzmie okupantów czekała na wyzwolenie aż do momentu przybycia Shedao Shaia, który pozbył się terrorystów jednym machnięciem powieki. Niestety potomkowie przywódców Rebelii wciąż są na wolności.

Rebel

Dowódcy Rebelii rozkazują rozpoczęcie ataku na Gwiazdę Śmierci II

Lista poszukiwanych terrorystówEdytuj

Mon Mothma

List gończy za Mon Mothmą

UWAGA! Terroryści są groźni i uzbrojeni! Jeżeli ich widziałeś - niezwłocznie zgłoś się do Biura ZZZ (Znajdź, Zabij, Zakop).