FANDOM


Droid - przedmiot pomniejszego użytku, czasami całkowicie nieużyteczny. Charakteryzuje się lakierem, brakiem jakiejkolwiek inteligencji, a przy tym gadatliwością (C-3PO), względnie grafomaństwem (OOM-9) lub totalnym zamknięciem się w sobie (R2-D2). Droidy mają ten plus, że w przeciwieństwie do żony, można je wyłączyć, a także najzwyczajniej w świecie zmienić program. I tak oto, po bitwie o Naboo, OOM-9 został zaprogramowany jako specjalista ds. inwestycji na planetach o wysokim ryzyku. Są jednak droidy, które do czegoś się nadają, np. Guri - ma program zwany .... (cenzura by Wedge, bo to w końcu przed 22 pisane). Niestety nie zmienia to faktu, że większość droidów to pieniądze wyrzucone w błoto, reszta dodatkowo szkodzi. Nic dziwnego, że miłujący pokój i rozsądek Yuuzhanie uznawali droidy za dzieło szatana i unikali ich jak tylko mogli.

Ofiara rasizmu. Nikt nich nie lubił, a jednak chciał je składać gdy się rozłożyły.[1]

Przypisy Edytuj

  1. Na przykład Leia i Chewie w Imperium.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki